Rýchlejší rast vlasov docielite takto…

Hľadáte možnosti ako urýchliť prípadne len podporiť rast vlasov? dievca v slnku s dlhymi vlasmiĽudia dneška majú veľké šťastie v tom, že dnes už existujú prípravky a riešenia skoro na čokoľvek. Tento problém nie je výnimkou. Výhodou je nielen to, že existuje riešenie, ale že tých riešení je skutočne dosť. Mať dlhodobo krátke alebo riedke vlasy asi nie je príjemná predstava pre nikoho, kto by ich chcel mať dlhé, husté a zdravé. Vďaka rôznym špeciálnym šampónom, maskám, balzamom, vitamínov či iným prípravkom, ktoré nájdete aj na webe, je ale urýchlenie ich rastu možné. Povedzme si preto, čo mohlo spôsobiť, že zrazu vám akosi prestali rásť.

Čo spomaľuje rast vlasov?

Je viacero faktorov, ktoré ovplyvňujú vyživovanie vlasových korienkov a aj pokožky hlavy. Ak sa ich budete snažiť eliminovať, je viac ako isté, že sa vám rast podarí urýchliť. V niektorých prípadoch možno naštartovať. O aké faktory teda ide?

Ako pri každom vzniknutom probléme, aj tento môže mať na svedomí nevhodná strava. Medzi nevhodnú zaraďujeme takú, ktorá neposkytuje dostatočné množstvo živín pre vaše vlasové korienky, má málo vitamínov a bráni vstrebávaniu aj toho mála vitamínov, ktoré prijmete. Ide o mastné, slané, údené a vyprážané jedlá. Rovnako sú nevhodnými sladkosti, biele pečivo či bublinkaté vody. Vo veľkej miere môžete rast vlasov urýchliť aj tým, že si budete kontrolovať pitný režim. Dodržujte stanovené minimum a samozrejme, ani ho v závratnom množstve neprekračujte, pretože aj zavodnenie má svoje dôsledky. Voda je pre rast vlasov tak podstatná, ako pre vaše celé telo  či pre rastliny.

Spomalenie predlžovania mohlo nastať aj preto, že sa o pokožku vašej hlavy nestaráte dobre, prípadne je starostlivosť nedostatočná. Prípravky, ktoré si kupujete prispôsobujte vždy tomu, aký typ vlasov a pokožky hlavy máte. Nesiahajte vždy po najlacnejších šampónoch, ale do takých, ktoré vám skutočne „sadnú“. Nevhodný prípravok totiž ovplyvňuje aj rast vlasov. Najlepšie sú také produkty, ktoré pôsobia do štruktúry vlasu a do korienku a ktoré vyživia pokožku hlavy. Rast vlasov sa vám pomohol spomaliť alebo zastaviť aj preto, že ich príliš často vystavujete škodlivým vplyvom fénu, žehličky, kulmy, farbív, ale aj nešetrnému česaniu.

Bunky celého tela a teda aj vlasové korienky môžu utrpieť šok, ak prežívate zložité situácie. Častý stres či emocionálne vypätie taktiež  rastu vlasov neprospieva. V niektorých prípadoch môže ísť aj o zdravotný problém, pri ktorom ale dochádza aj k ich vypadávaniu.

Univerzálne riešenie pre ženy aj pre mužov

Pozastavenie rastu prípadne rednutie môže trápiť nielen ženy, ale aj mužov. Aj keď je pravda, že hlavne ženy túžia po dlhých a krásnych vlasov, nakoľko vieme, aký strih nosia muži. Bez ohľadu na to, akého ste pohlavia, existuje množstvo riešení, ktoré dokážu rast vašich vlasov urýchliť. V prvom rade je eliminovať vyššie uvedené škodlivé vplyvy, ktoré by mohli sabotovať účinok aj tých najlepších prípravkov na trhu.

Na rast vlasov si môžete zakúpiť prípravky s obsahom rôznych liečivých a vyživujúcich látok, ktoré môžu vašu hrivu viditeľne zmeniť už po prvom použití. Pohybujú sa v rôznych cenách, pričom nie vždy platí, že to najdrahšie je najlepšie, no zas ani nemožno povedať ani o tých najlacnejších prípravkoch, že vám nejako zázračne pomôžu. V obchodoch, v lekárňach, ale aj na internete si môžete zakúpiť prípravky ako šampón, kondicionér, balzam, zábal, masku, sprej, emulziu, injekčné striekačky či iné produkty, ktoré sľubujú urýchlenie a podporu rastu vašich vlasov. Ako si vybrať produkt, ktorý vás nesklame, vám poradíme nižšie. Nech používate akýkoľvek prípravok, nikdy ho do pokožky hlavy nevtierajte nasilu. Jemná masáž dokáže zázraky aj pri pokožke hlavy, ktorá ak sa prekrví, tak stimuluje vlasové folikuly.

dievca s dlhymi tmavymi a hustymi vlasmiInou metódou podpory rastu vlasov je zakúpiť si vitamíny vo forme tabletiek resp. výživové doplnky, ktoré im dodajú potrebné látky. Najčastejšie obsahujú také prvky ako železo, horčík či zinok. Pokiaľ viete, že jeden z týchto vitamínov vám chýba viac, v lekárni si ho môžete zakúpiť aj samostatne. Lepšie je však si možno zakúpiť špeciálne tabletky na podporu rastu vlasov, ktoré už obsahujú všetko potrebné. Prípadne vitamíny prijímať v prírodnej forme, teda v ovocí a v zelenine.

Podľa čoho si vybrať produkt pre vás?

Najprv sa rozhodnite, čoho používanie by bolo pre vás najlepšie a najpríjemnejšie, či chcete masku, šampón alebo zábal. Potom si zvoľte prípravok, ktoré zodpovedá kvalite a povahe vašich vlasov a pokožky hlavy, v opačnom prípade nemusí byť rast podporený tak, akoby to bolo v prvom prípade. Ak sa nechcete sklamať, je možno istejšie ísť do výberu prípravku na základe recenzie skutočných užívateľov. Nájdete nielen množstvo pozitívnych, ale aj negatívnych hodnotení, a to aj pri drahých prípravkov.

Na druhej strane však môže platiť, že to, čo nepomohlo jednému, by mohlo pomôcť viac. Zo všeobecných výskumov ale vyplýva, že hodnotenia a recenzie na online fórach odrážajú skutočnosť, takže to, čo prípravok na rast vlasov, ktorý pomohol viacerým, pomôže aj vám. Ako dôkaz dokonca niektorí pripájajú aj fotku pred použitím a po ukončení používania prípravku. To, ako rýchlo zaberá, je veľmi individuálne. Pokiaľ teda chcete urýchliť a podporiť rast vašich vlasov, iná možnosť ako veriť recenziám a výrobku asi nebude. Jedine ak si môžete dať nastreliť prípadne pripojiť niekoľko umelých prameňov. Ako však začnú odrastať, nevyzerá to veľmi príjemne a odpájanie je bolestivé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *