Sérum na mihalnice – rozdiely v prípravkoch

Koľkokrát ste si už uvedomili, že sa veľa vecí zmenilo odvtedy, odkedy ste boli dieťa? Samozrejme nemyslíme na emočné a majetkové záležitosti, ale hlavne zena s dlhymi mihalnicamina váš vzhľad. Mnohokrát sa stáva, že sa niektoré veci vyvinú k lepšiemu, no môže sa stať aj opak. Vaše krásne riasy sa mohli zmeniť v niečo, čo ich len pripomína. Sú riedke, krátke a nevýrazné. Čo tak ich navrátiť späť? Dnes je to možné aj prírodnou cestou, bez použitie rôznych líčidiel, ktoré vám na dĺžke a objeme pridajú len na krátky čas. A síce, pokiaľ sa neodlíčite. Na prirodzený rast mihalníc si ale môžete zakúpiť sérum, ktoré vám ich už do niekoľkých týždňov zmení na nepoznanie.

Možností máte veľa

Či ste si už robili nejaký prieskum alebo nie, na trhu je množstvo značiek a výrobcov, ktorí ponúkajú taký zázrak, ako je sérum na rast mihalníc. Pochopiteľne, nie všetky budú rovnaké. Niektoré budú účinné, iné zas menej, v najhoršom prípade vôbec. Ako ale vedieť, že prípravok, ktorý si plánujete zakúpiť je kvalitný a pomôže vám v uskutočnení vášho cieľa?

Kvalitné a najlepšie sérum na mihalnice určite nezoženiete v nešpecializovaných obchodoch. To znamená, že ani na trhoch, ani u Číňanov či Vietnamcov. Pomôckou pri výbere vám bude nielen ponúkaná cena, ktorá môže byť prehnane nízka, ale aj obal, ktorý mnohokrát pôsobí lacno. Rovnako sa na ňom neuvádzajú dôležité informácie ohľadom spotreby, zloženia, testovania, doby pôsobenia atď.

Hovorí sa, že nesúď knihu podľa obalu, no pri citlivých prípravkoch, ktoré by mohli spôsobiť vaše poškodenie, to neplatí. Je lepšie investovať do drahšieho séra na mihalnice, ako do lacnejšieho a potom utrpieť nejednu škodu. Nápomocným vám bude samotná značka, zabezpečenie balenia, ale aj miesto, kde sa dá zakúpiť. Za dôveryhodné by ste mali považovať napríklad kozmetický salón, známu drogériu či internetový obchod, prípadne prípravok nakupovať priamo od výrobcu. Pre vašu bezpečnosť je to skutočne dôležité. Pretože tak, ako sa snažia vychytralci napodobňovať rôzne oblečenie, tak sa snažia napodobňovať aj sérum na mihalnice. A to môže byť risk. Prečo?

Príliš lacné a pochybné sérum na mihalnice predstavuje riziko

Najčastejšie znaky pochybných prípravkov, ktoré nielenže nemusia fungovať, ale ktoré môžu byť pre vás aj nebezpečné, sme už uviedli vyššie. Vo všeobecnosti môžete zohnať sérum na podporu rastu mihalníc už pod 10 eur, pričom tie najdrahšie siahajú aj do 100 eur. Určite vás ale nechceme nabádať, aby ste silou mocou kupovali tie najdrahšie verzie, nakoľko rovnaký efekt môžu urobiť aj lacnejšie. Pokiaľ sú dôveryhodné a dostatočne bezpečné.

Bezpečnosť prípravku, akým je sérum na riasy, predstavuje široká škála jeho testovaní, ktorými si tie najlacnejšie, ba až pochybné výrobky neprešli. Na mysli máme dermatologicky, alergiologicky a oftalmologicky test. Každý prípravok, ktorý sa nanáša v blízkosti oka, by mal podstúpiť tieto tri testy. Za opačných okolností vám môže netestované sérum na mihalnice vyvolať nielen nepekné alergické reakcie, ale aj poškodiť zrak či okolie oka. Za tých pár ušetrených eur to určite nestojí.

Počet nanášaní a prvé výsledky

Rozdiel v kvalitnom a nekvalitnom sére na mihalnice je aj v tom, koľkokrát za deň ho musíte nanášať, ale aj v tom, ako dlho rastú samotné mihalnice po jeho použití. Extrémne prípady sľubujú rýchly rast, ba až zniekoľkonásobenie ich dĺžky už do 2-3 týždňoch, čo je trošku pritiahnuté za vlasy. Bohužiaľ tento prípad sa stáva aj u drahších prípravkov.

Neoverené sérum na riasy zvykne taktiež sľubovať hory doly, ale nikde nepíše presné trvanie doby rastu. Okrem toho je potrebné ho nanášať aj niekoľkokrát za deň, čo zapríčiní jedine to, že  sa vám balenie rýchlo minie. Väčšinou skôr, ako uvidíte prvé výsledky. Tak si musíte kúpiť ďalšie a ďalšie. Nevýhodou môže byť aj konzistencia, ktorá sa nemusí úplne „rozbiť“ a na riasach sa vám vytvoria hrudky.

Bezpečné a overené sérum na mihalnice býva síce drahšie, no pre vás to najlepšie, a to aj po finančnej stránke, aj keď sa to na prvý pohľad možno nedá. Kvalitný prípravok totiž stačí naniesť raz za deň, samozrejme na vyčistené okolie rias, preto je najlepší večer, prípadne ráno. Vplyv séra neovplyvňuje ani to, ak si potom naňho nanesiete napr. maskaru. Aj tak je ale lepšie nechať ho pôsobiť voľne, prípadne trošku počkať, kým zapôsobí a až tak naniesť maskaru.

Tým, že sérum na mihalnice stačí nanášať raz za deň, jedno balenie vám oko s prirodzene dlhymi mihalnicamivystačí oveľa dlhšie, niekedy aj 4-5 mesiacov. Pri pravidelnom používaní môžete prvé výsledky vidieť už po 2 týždňoch (závisí od rôznych faktorov). No tie najlepšie výsledky dosiahnete pri 3-mesačnom pravidelnom používaní. Najlepšie na tom je aj to, že efekt drahších prípravkov na rast mihalníc si môžete overiť aj vďaka online recenziám skutočných používateľov. Na udržanie krásnych hustých a objemných rias sa potom ešte odporúča nanášanie séra raz prípadne dvakrát za týždeň.

Pre koho je sérum na mihalnice vhodné?

Pre každého. Či ste žena alebo muž, tento prípravok je možné používať u oboch pohlaví a výsledky skôr či neskôr prídu. Príchod prvých výsledkov ale ovplyvňuje napr. hrúbka riasy, posadenie korienka, jeho hrúbka, vyživenie. Každopádne, sérum sa má postarať o to, aby boli dostatočné vyživené, tým pádom nabrali na objeme a na dĺžke. U týchto produktov existujú dva druhy aplikátorov. Jeden na báze maskary, druhý na báze očnej linky.

Takže vybrať vhodné sérum na mihalnice si môžete aj na základe toho, aký aplikátor je pre vás prijateľnejší. Aj keď dôležitejšia by mala byť samotná úspešnosť prípravku. Ešte raz preto zdôrazňujeme, že radšej si priplaťte viac za overený, testovaný a teda bezpečný produkt, ako za niečo nedôveryhodné a podozrivo lacné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *