Tri overené riešenia bielenia zubov

Chcete ohúriť zamestnávateľa na pracovnom pohovore? Chcete vašim úsmevom zaujať opačné pohlavie alebo sa chystáte na nejakú reprezentatívnu akciu? Na každú a jednu príležitosť chcete vyzerať výnimočne a bez chyby. Ale prečo tak nevyzerať aj v bežný deň? Ak je sú vaším trápením žlté alebo sivé zuby, prípadne fľaky na nich, jednoduchým riešením je ich vybielenie, o ktorom sa podrobne dočítate na internete. Aj keď možno nie každý sa k tomuto kroku odhodlá, nakoľko pri nesprávnej manipulácii s prípravkom môže dôjsť viac k poškodeniu ako k nejakému úspechu. To ale neplatí pri všetkých usmev zeny s bielymi zubamiproduktoch. Niektoré sú agresívne viac, iné menej. Dokonca vybieliť zuby si niekedy môžete rýchlejšie a bezpečnejšie pomocou menej agresívnych prípravkov. Povedzme si o tom, čo vám trh v tomto kontexte ponúka.

Tri riešenia

Na bielenie zubov si môžete zvoliť z troch riešení, pričom každé obsahuje ďalšie množstvo možností. V základe si však môžete nechať zuby vybieliť profesionálnou cestou u dentistu alebo doma a to pomocou zakúpených prípravkov alebo vami namiešaných receptov. Osobne však rôzne domáce recepty obsahujúce rôzne nezmyselné a často pre zubnú sklovinu nebezpečné zloženie neodporúčame. A určite by sme ich ani neskúšali, aj keď ich predstavitelia tvrdia opak.

Nepopierame, že bielenie zubov pomocou domácich receptov nenastane, no nejde o overené metódy a poškodenie zubnej skloviny vám za to určite nestojí. Predstavovalo by to pre vás doživotné problémy. Jednými z najčastejšie používaných surovín na domáce bielenie zubov sú napr. banány, jahody, kurkuma, citrón, sóda bikarbóna…Je však paradoxné, že vďaka nim môžete mať belšie zuby, nakoľko je väčšina z nich silne farbiaca. Na druhej strane je citrón veľmi kyslý, čo môže rýchlo narušiť zubnú sklovinu. To isté môže spôsobiť aj sóda bikarbóna kvôli jej hrubším čiastočkám. A čo ostatné metódy?

Predajné prípravky na bielenie zubov

Radšej ako domáce recepty by sme dali šancu prípravkov, ktoré si môžete zakúpiť. Tu však opäť platí, že nie všetky splnia to, čo sľúbia, aj keď riziko poškodenia skloviny je oveľa menšie. Je to hlavne preto, že oficiálne a originálne značky a predávané produkty musia mať za sebou prísne kontroly. Zuby si ale môžete vybieliť viacerými spôsobmi, pričom cenovo sa to pohybuje niekde od 4 do viac ako 100 eur.

Tie najlacnejšie metódy sú na dlhodobé užívanie, takže aj výsledky sa môžu dostaviť po veľmi dlhej dobe, ak vôbec. Ide o bieliace zubné pasty, nite, ústne vody, bieliace perá, gély, prášky, púdre atď. Pokojne ich môžete nájsť aj v cene okolo 5 eur, no samozrejme aj vyššie. Posledné zmienené produkty sa ale zvyknú používať len krátkodobo, nakoľko zvyknú obsahovať koncentrovanejšie zloženie bieliacich látok, čo môže byť do istej miery aj nebezpečné. Ako sme už uviedli, pokiaľ rešpektujete pokyny na bielenie zubov, žiadny nežiadaný vedľajší účinok by nemal nastať.

Najdrahší prípravok resp. skôr prostriedok na bielenie zubov, ktorý si môžete voľne zakúpiť sú špeciálne zubné kefky, ktoré sa pohybujú v cenách približne od 100 eur vyššie. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby docielili postupné odstraňovanie zafarbenia aj bez pomoci špeciálnych zubných pást.

Zlatá stredná cesta

Prostrednou cestou bielenia zubov a možno aj tou najrýchlejšou, sú bieliace pásiky, najlepšie pokiaľ sú súčasťou profesionálnej sady. K dispozícii sú totiž aj obyčajné pásiky, ktoré si stačí na váš chrup nalepiť a potom už len čakáte. Táto metóda je ale bez celej sady trošku zle nastavená, nakoľko pásik neobklopí každé miesto chrupu. Preto sa môže stať, že predné miesta chrupu budú belšie ako miesta, kde sa jednotlivé zuby spájajú.

Bieliace pásiky v rámci profesionálnej sady na bielenie zubov sú ale užitočnou pomôckou. Sú možno o pár eur drahšie ako pásiky samotné, no efekt stojí za to. Za pomoci profesionálnej sady môžete výsledok pozorovať už po prvom použití, pričom do 5-7 dní môže nastať vybielenie až o 14 odtieňov. To vám nesľúbi žiadna zubná pasta. Možno môže byť odradzujúce množstvo súčastí balenia, no ak viete, že vám to za krátky čas a hlavne bezpečnou cestou pomôže ku krásnemu úsmevu, niet čo uvažovať.

Možno je vám bližšie sedenie u zubára

Možno nie ste z tých, ktorí by radi experimentovali doma a radšej sa vložia do rúk odborníka. Na jednej strane vám odpadá zodpovednosť za to, ako by domáce bielenie zubov mohlo skončiť. No na druhej strane sa vám zvýšia výdavky a čas potrebný na získanie takého bieleho chrupu, po akom túžite. Totižto len zriedkavo sa stane, že stačí absolvovať len jedno sedenia. usmiata zenska tvar

Dentista musí zuby bieliť postupne, nakoľko používa veľmi agresívne zloženie, na ktoré má samozrejme povolenie a vie ako ho používať. Teda preto sa nezvykne suma za bielenie zaplatiť jednorazovo, ale aj každé ďalšie sedenie, čo môže vyjsť aj na niekoľko stoviek eur. To, že si u neho odsedíte hodinku s otvorenými a pripnutými ústami ešte neznamená, že to bolo posledný krát. Každopádne si ale musíte vybrať skúseného odborníka, ktorý vie, čo robí a nespôsobí vám viac škody ako úžitku.

Už nech si vyberiete akúkoľvek metódu a spôsob bielenia zubov, veríme, že to pre vás bude to najšťastnejšie a najlepšie riešenie. Hlavne sa nespoliehajte na recepty a spôsoby, ktoré si niekto vymyslel a našli ste ich napr. na internete. Pretože, tie by vám mohli uškodiť najviac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *